Ako zarobiť v MLM 1

03.10.2011 15:56

MLM – multi level marketing alebo VOS-viacstupňový obchodný systém

– moderný spôsob obchodu III. tisícročia

Kým v roku 1975 bolo na svete menej ako 100 firiem s aktívnym marketingom MLM, dnes sú ich tisíce a využívajú  tento systém takéto firmy ako:

Gilette, Master Card, Toyota, Canon, Panasonic, Toshiba, Sharp, Avon, Amway a skoro všetky sprostredkovateľské finančné a poisťovacie spoločnosti.

Obchodný poradca nepodlieha pri svojich obchodných aktivitách pokiaľ ide o geografické hľadisko nijakým obmedzeniam. Kým dodržiava základné smernice svojho podniku, má pri ponuke produktov voľnú ruku – koná vo svojom mene a na vlastný účet.

Základnou a najpôsobivejšou marketingovou metódou v klasickom MLM je odporúčanie z osoby na osobu, teda reklama z úst do úst alebo dnes aj cez e-maily a Skype. Spokojní zákazníci odporúčajú produkt ďalším a privádzajú tak nových klientov.

 

1, Klasický MLM a jeho výhody :

 

MLM-Výhodné štartovacie podmienky:

Vstup do MLM je možný pre každého nezávisle od veku, vzdelania a telesnej spôsobilosti, pretože aj pre telesne postihnutých sa ponúka šanca založiť si takúto profesijnú existenciu. Vedomosti a skúsenosti, ktoré každý spolupracovník potrebuje na vybudovanie si svojho vlastného obchodu, získa postupne v rámci svojej obchodnej činnosti. Najmä v jeho štartovacej fáze MLM ho podporuje celý rad ľudí (napr. jeho sponzor), a ďalší veduci ktorí su nad ním a ktorí majú mimoriadny záujem na jeho úspechu, pretože sami z neho profitujú vo forme rozdielových provízií, ktoré im podnik s MLM vypláca.

 

MLM-Dobré zárobkové možnosti:

Spolupracovník v MLM  môže výšku svojho zárobku sám priamo ovplyvniť. Rozhodujúca je osobná angažovanosť a výkon, ktorý podal pri predaji a pri budovaní vlastnej obchodnej organizácie v MLM. Sám sa môže rozhodnúť, či sa bude trvale snažiť len o vedľajší príjem, alebo bude vykonávať svoju samostatnú činnosť ako hlavné zamestnanie. Pretože potrebuje len veľmi malý štartovací kapitál, môže v MLM svojou obchodnou činnosťou dosiahnuť veľmi rýchlo zónu zisku, a to pri nepatrnom riziku straty. Okrem toho pre vlastnú potrebu môže produkty, ktoré ponúka, získať za „nákupnú“ cenu, a tak usporiť na životných nákladoch a získať „nepriamy“ príjem. A v neposlednom rade môže svoj príjem zvýšiť daňovými odpismi, na ktoré majú nárok všetky samostatne zárobkovo činné osoby.

 

MLM-Nepatrné podnikateľské riziko:

Spolupracovník v MLM môže budovať na hotovom podnikateľskom pláne. Podnikateľské úlohy, ako je prieskum trhu, výroba, skladovanie, dodávka tovaru a zúčtovanie vrátane objasňovania všetkých právnych a daňových otázok, ktoré sa pritom  môžu vyskytnúť, zostávajú na podniku s MLM. Spolupracovníci sa úplne sústreďujú iba na reklamu a predaj výrobkov.

Aj frenchising umožňuje porovnateľné výhody, pretože aj pri tomto spôsobe obchodovania sa ponúkajú „vopred premyslené“ plány, no pri frenchisingovom modeli musí mať samostatne činná osoba k dispozícii neporovnateľne vyšší kapitál na investície než v MLM  investuje. Riziko finančnej straty pre nového registrovaného samostatného spolupracovníka v MLM je teda veľmi obmedzené a zvládnuteľné.

 

Veľká podnikateľská sloboda v MLM:

Pri vytváraní podniku má spolupracovník v MLM široké pole pôsobnosti, pokiaľ ide o vlastné rozhodnutia, to znamená, že  pri budovaní vlastnej organizácie, jej veľkosti, a tým aj príjmov ho takmer nič neobmedzuje. To platí aj z geografického hľadiska, lebo v MLM nejestvuje nijaká ochrana územia.

Nezávislosť v MLM:

Spolupracovník v MLM je pri stanovovaní svojich obchodných cieľov a kritérií úspechu nezávislý: sám si určuje svoje sídlo, pracovné nasadenie a pracovný čas. Ba čo viac, všetci členovia jeho organizácie sú nezávislí partneri, za ktorých nemusí na seba brať nijaké záväzky, ako je to v prípade zamestnávateľa. Jeho príjem v MLM síce závisí aj od príjmu jeho partnerov, ale nie je s nimi nijako zmluvne viazaný. Nepotrebuje si prenajať dráhe obchodné priestory, ani zamestnávať personál, takže môže obchodovať s minimom fixných nákladov.

Späť

baner úvodná stránka

Pre VIAC dobrých informácií prejdi MYŠOU cez MENU...

 

Jozef Jankaj foto

AUTOR BLOGU : Ing. Jozef JANKAJ

Vítam Ťa na mojom blogu, tento blog píšem 6 rokov a sú to prevažne moje skúsenosti a názory.  Nie som veľký podnikateľ, politik ani svetový leader. Som  skúsený človek, ktorý píše o tom čo si vyskušal a zažil... Mám 56 rokov a vyše 30 ročné skúsenosti s finančnými produktmi a podnikaním....

E BOOK ZDARMA TU

e book

e book, info

peniaze, žena, muž, peňaženka

Až 80 % hádok v rodine, je kvôli peniazom. Máte pred výplatou väčšinou prázdne karty a peňaženku ? Jednoduchý návod ako to navždy vyriešiť...

Vlož dole svoj e mail a stiahni

E BOOK peniaze-riešenie

baner horúce tipy

Vyskušaj a výtvor si pasivný príjem. Odborná slovenská firma Ti vo všetkom pomôže a inštaluje AUTOMAT pre Teba. Potom už nemusiš nič robiť iba sledovať a inkasovať skutočný pasivný príjem...

  NOVINKA
peniaze, bankovky Eura
 AUTOMAT NA PENIAZE
 
  baner AOS forex, burza
 

CENA ZLATA bola v roku 2006 cca 400 USD, chceš čakať kým bude nad 4 000 USD za uncu (31g) ?

Aktuálna cena je dole

www.zlatopredaj.sk

Láka Ťa burza ? môžeš si to výskušať aj bez vkladu. XM je broker vhodný aj pre začiatočníkov a ponuká ľahko ovladateľnú platormu...

Podnikaj s emailingom a užívajte si podnikanie z plaže. Urob si web a ziskávaj kontakty. Teraz:

NAJLEPŠÍ EMAILING AJ ZDARMA

dievča na pláži pri mori

Je malo povolaní kde aj bez výsokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zistí VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

INTERNET je miesto kde funguje viac ako ako 2 000 000 000 ľudí, Niektorí sa iba zabavajú, no iní ZARÁBAJÚ. Ak si v prvej skupine prejdi do druhej a zarábaj aj TY...

              Ako zarobiť na internete

         

V dnešnej dobe už nemusiš mať účet v svojom meste a osobne tam chodiť. Banková pobočka je veľmi drahá zaležitosť. Preto Ti e-účet ponukne lepšie služby aj BANKOMATOVÚ KARTU...Peňaženka SKRIIL je obľubená a patrí medzi najbezpečnejšie 

bankové karty, webporadca.eu

 

Skrill, peňaženka

NAJLEPŠIA E PEŇAŽENKA

je bezpečná a rychlá,

mimo dosah exekutorov,

s kartou MASTERCARD ju akceptuje

v celom svete 35 000 000 obchodov

a 1 900 000 bankomatov.

 

Kúpa šperku je vynimočná zaležitosť, hlavne keď je to ZLATÝ ŠPERK. Pozri si AKCIOVÚ PONUKU...

      NAJLEPŠIE ZLATNICTVO

zlato, diamanty, šperk, prsteň

              tlačitko objednať

Jeden z najväčších a najobľubenejších brokérov Ti ponuka svoje služby. Okrem bežného obchodovania môžeš si zapnuť kopírovanie najlepších obchodníkov a zarábať s nimi...

New eToro CZ

Už v roku 2 000 som mal vyše 300 manažérov a fin. poradcov. Najlepší z nich zarábali aj cez 2 000 Eur...

Pomôžem aj Tebe vybudovať

ZLATÚ KARIÉRU

- zaškolenie ZDARMA

- bez potreby licencie NBS

- atraktívne odmeny a kariéra

- pasivný príjem nad  1 000 Eur 

+ ZLATÁ RENTA doživotne

  investičné zlato - zliatok v obale

 

Ak máš web alebo veľa kontaktov, potom je tu aj pre Teba 

SÚPER LUKRATIVNÉ AFFILIATE

bankovky -eura

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

Profesionalný vzhľad a ľahká obsluha. 

Všetko v Slovenčine a návod vo videu

       

 UBYTOVANIE a WELLNESS ZA SUPER CENY- CELÝ SVET

 Hotel holiday inn Bratislava, peniaze, školenia

        

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČI A MYSLITE SI ŽE JE PRÍNOSNÝ-ZDIEĽAJTE HO PROSÍM. 

      ĎAKUJEM

Pridaj sa k milionom ľudí na celom svete a urob si sam webovú stránku cez WORDPRESS. Je to lacné a jednoduché...

Získajte rýchly a bezpečný WordPress

Športovec, svaly, potencia, práca, peniaze

Kontakt

Ing. Jozef JANKAJ
BRATISLAVA

0907 535 928

OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

                       Plus500

        TOPlist

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

Zaujímavé odkazy

  • 22.11.2011 12:02

    UPOZORNENIE

    Informácie na tejto stránke sú názory autora a nie su návodom pre konkrétne investicie.

    Obchodovanie s derivatmi a pakovými nástrojmi je rizikové. Pri každej finančnej transakcií alebo pri otvorení obchodného účtu si pozorne prečitajte podmienky a upozornenia.

© 2010 Všetky práva vyhradené. COPY - WEBPORADCA.EU KOPÍROVANIE IBA S UVEDENÍM ZDROJA, INAK ZǍKAZANÉ

Vytvorené službou Webnode