Druhy bankových kariet a ich použitie

07.12.2011 11:53

Rozdelenie platobných kariet podľa druhu a názvu :

1. debetné platobné- debetná karta k bežnému účtu. Debetná karta je vždy spojená s prostriedkami na účte.Vám umožňuje zaplatiť/vybrať sumu z bankomatu len do výšky vášho zostatku na účte (resp denného limitu).

2. kreditné platobné- kreditná platobná karta slúži na platby/výbery do výšky vami dohodnutého úveru- na konci vášho úverového obdobia(dĺžka závisí od vašej dohody s bankou-zvyčajne od 30 do 50 dní) inak sa Vám začne úver zúročovať. Zvyčajná doba splatnosti bez úrokového obdobia je 45 dní. Výška poskytnutého úveru závisí hlavne od vášho mesačného prijmu. Väčšina bánk poskytuje úvery do výšky dvojnásobku vášho mesačného prijmu.
Kreditná karta môže samozrejme byť spojená s vašim zostatkom na účte, a tak budete úver čerpať až po vyčerpaní vášho zostatku na účte. V tomto prípade je jediný rozdiel medzi debetnou a kreditnou kartou možnosť čerpať navyše úver. U debetnej karty je možné čerpať úver taktiež- ale za oveľa nevýhodnejšich podmienok oproti kreditným. Preto ak plánujete čerpať z vášho účtu viac peňazí ako na ňom aktuálne máte, vyberte si kreditnú kartu.
Čisto kreditná karta nemusí byť spojená so žiadnym vašim účtom- môžete ju mať v ktorejkoľvek banke bez toho aby ste u nej mali účet. Na kartu budete čerpať len úvery, ktoré si budete platiť.


Rozdelenie platobných kariet podľa vlastností:


1. Elektronické karty,

a,medzinárodné- umožnujú použitie kdekoľvek na svete
b, domáce - umožnujú platbu a výbery len v domácom prostředí, nie mimo domáceho štátu
Elektronické platobné karty umožňujú platby len v elektronickom prostredí. To znamená výbery v bankomate a platby POS terminálmi. Pri platbe musí byť overený zostatok na vašom účte- zvyčajne sa jedna o DIALUP spojenie s bankou(terminál je napojený na DIALUP pripojenie) a platba musí byť overená PIN kodom(v zahraničí môže stačiť aj podpis ak nie je terminál vybavený klávesnicou-ale PIN je vždy prioritný)

2. Embosované karty
Embosované platobné karty("embosky") majú vypuklé reliéfne písmo. Toto umožňuje platbu aj v iných obchodoch ako v obchodoch vybavených elektronickým platobným terminálom , prostredníctvom tzv. žehličiek(imprinterov). Podpis je využívaný omnoho frekventovanejšie ako u elektronických kariet.

Embosované karty umožnujú aj výber v zmenárňach a bankách podporujúcich CASH ADVANCE kdekoľvek na svete- stačí predložiť kartu, doklad totožnosti a podpis.

 

Späť

         NOVINKA
 AUTOMAT NA PENIAZE

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

              Ako zarobiť na internete

         

      NAJLEPŠIE ZLATNICTVO

              

Poď na ZLATÚ KARIÉRU

- zaškolenie ZDARMA

- bez licencie NBS

- atraktívne odmeny

- pasivný príjem 

       

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

       

 UBYTOVANIE a WELLNESS ZA SUPER CENY- CELÝ SVET

 

        

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČI A MYSLITE SI ŽE JE PRÍNOSNÝ-ZDIEĽAJTE HO PROSÍM. 

      ĎAKUJEM

Získajte rýchly a bezpečný WordPress

Kontakt

Ing. Jozef JANKAJ
BRATISLAVA

0907 535 928

OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

                       Plus500

TOPlist

        TOPlist

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

Zaujímavé odkazy

  • 22.11.2011 12:02

    UPOZORNENIE

    Informácie na tejto stránke sú názory autora a nie su návodom pre konkrétne investicie.

    Obchodovanie s derivatmi a pakovými nástrojmi je rizikové. Pri každej finančnej transakcií alebo pri otvorení obchodného účtu si pozorne prečitajte podmienky a upozornenia.

© 2010 Všetky práva vyhradené. COPY - WEBPORADCA.EU KOPÍROVANIE IBA S UVEDENÍM ZDROJA, INAK ZǍKAZANÉ

Vytvorené službou Webnode