AKO PRESTAŤ FAJČIŤ-12 KROKOV

13.04.2013 12:10

1.Uvedomte si, prečo prestávate fajčiť - napíšte si zoznam najdôležitejších vecí, kvôli ktorým chcete prestať fajčiť, a každý deň si ho pripomínajte, radí server odvykaní-koureni.cz.

2. Plánujte dopredu - vyberte si vopred svoj deň D, kedy už nevezmete cigaretu do úst, a systematicky sa na neho pripravujte.

3. Nezačínajte odvykať každý deň - neúspech pri odvykaní samozrejme neznamená, že nemôžete začať znova. Ak máte však brať sami seba vážne a svojmu rozhodnutiu skutočne veriť, nemali by ste svoje odvykanie a jeho prípadné porušenie brať na príliš ľahkú váhu.

4. Prestaňte fajčiť okamžite - ak je vaša motivácia k opustenie fajčenie dostatočná, prestaňte fajčiť zo dňa na deň.

5. Uľahčite si svoje abstinenčné príznaky - aby vaša motivácia odvykať nenarušila nepríjemnými abstinenčnými príznakmi, pomôžte si aspoň v prvých dňoch náhradné nikotínovú terapiou.

6. Dostaňte emócie na svoju stranu - pracujte so svojimi emóciami podobne, ako s nimi pracuje reklama. Predstavujte si svoj život bez cigarety so všetkými krásnymi asociáciami, ktoré sa vám v tejto súvislosti ponúkajú.

7.Začněte odvykať v pravú chvíľu – ak Vás  čaká   ťažké životné obdobie, neplánujte zároveň odvykanie od fajčenia.


8. Zahrňte do svojej motivácie aj svojich najbližších - zoznámte svojich najbližších a priateľov so svojím plánom odvykať. Ich radosť a uznanie v prípade úspechu potom bude pre vás ďalšou motiváciou.

9. Zmeňte svoj pohľad na život - podriaďte novému životu bez cigarety všetky svoje priania a zvyky, radí server ulekare.cz. Neporovnávajte svoj nový život bez cigarety s tým starým, ale pohlížejte na neho ako na úplne iné obdobie svojho života.

10. Upravte svoje každodenné zvyky - aby váš nový život nebol prázdny, ale bol zaplnený novými a krásnymi vecami, nahraďte každodenné zvyky najsilnejšie spojené s fajčením niečím novým a príťažlivým.

POZOR:
11.Podľa štúdie vedcov Pensylvánskej univerzity rozhodujú minúty. Fajčiari, ktorí si zapália hneď po prebudení, majú podstatne vyššie riziko ochorenia rakovinou pľúc a hrtanu než tí, ktorí si zapália po pol hodiny alebo po hodine od zobudenia.

12.Ak ste tuhý fajčiar a skušali ste bezuspešne prestat viackrat nedávajte si nerealne predsavzatie. Skuste fajčenie postupne znižovať buď počtom cigariet alebo dobou napr. Že fajčite od 8.00 do 18.00 a postupne množstvo alebo dobu znižujte

                                                 POMOCŤ VAM MOŽE E- CIGARETA

E-cigarety
 

                  

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT